İlçemizde büyük bir coşku ile kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 28 Ekim Pazar Günü saat 13:00’de Hükümet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Hükümet Meydanında gerçekleştirilen çelenk sunma törenine Kaymakam Aziz Oğuz ALEMDAROĞLU, Belediye Başkanı Hamit ÇEVİK, kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
                
        Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerine 29 Ekim Pazartesi günü devam edildi. Hükümet Meydanında gerçekleştirilen kutlama etkinliklerine Kaymakam Aziz Oğuz ALEMDAROĞLU, Belediye Başkanı Hamit ÇEVİK, protokol üyeleri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
        Kutlama etkinlikleri çerçevesinde Kaymakam Aziz Oğuz ALEMDAROĞLU ile Belediye Başkanı Hamit ÇEVİK öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Kutlama programında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu. Kutlamalara Kaymakam Aziz Oğuz ALEMDAROĞLU tarafından günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmanın ardından okullarımız tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerin sunulmasıyla devam edildi. Bu etkinlikler kapsamında şiirler okundu, folklor gösterileri yapıldı. Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.
 
        Okullarımız tarafından gerçekleştirilen geçit töreni ile İlçemizde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına son verildi.
 
 
 
 
İSAY2 Galeri